Objednať steak
VyzreteMaso.sk Produkty Vína Objednať Galéria Recepty Články Kontakt

© 2023 Stingray Studio

Popis

Ovocný a nasladlý mozelský rizling hrdo reprezentujúci krajinu pôvodu i umenie vinára.

 

Krajina: Nemecko

Oblasť: Mosel

Odroda: Rizling rýnsky

Farba: biele

Zvyškový cukor: polosuché

Apelácia: VDP

Objem: 0,75 l

Alkohol: 10,5 %

 

Rodinné vinárstvo Wegeler sídli v dvoj-dedine Oestrich – Winkel uprostred vinohradníckej oblasti Rheingau. Firma je v biznise s vínom 130 rokov a je jediná, ktorá sa môže pochváliť vinohradmi v Rheingau aj na Mozele. Súčasná produkcia je 400 až 500 tisíc litrov vína ročne. Cenník obsahuje zo 30 položiek, rôznych kategórii vín z jednej odrody. Tí ľudia nerobia nič iné, iba rizling. Suchý, polosuchý, polosadký, sladký, šumivý. A robia ho teda dobre. Od ročníka 2012, uplatňujú nové nemecké označovanie vín. Systém pripomína burgundský, pozostáva zo štyroch úrovní, ktoré reflektujú územie, kde bolo hrozno pestované. Prekvapivo vysokú kvalitu má už základné regionálne víno, tzv. Rheingau Gutswein, ktoré je svieže a priame, s nižším obsahom alkoholu a prevládavajúcimi kyselinami nad zvyškovým cukrom. Ideálne víno na leto. Keď aj jednoduché veci robia majstri, je z výsledku zážitok. Ďalšia kategória vín sú dedinské vína – Ortswein. Wegelerovci majú vinohrady v katastri Johannisberg, Oestrich v Rheingau a v Graachu na Mozele, odkiaľ pochádzajú ich dedinské vína. Klasický rýnsky suchý kabinetný rizling s primeranými kyselinami  a zvyškovým cukrom. Aromatický tak akurát, alkoholu pomenej, na rozdiel od polosladkých verzií, ktoré sú bežnejšie v regióne. Wegelerovci sú braní za priekopníkov suchých rizlingov a tradície sa držia už vyše 30 rokov. Kto by to bol povedal, že suchý rizling pred 30. rokmi bola úplná rarita v Rheingau.

 

Wegelerovci disponujú vinohradmi v 30-tich Grosse Lage vinohradov. Komerčne sú dostupné vína iba z niektorých, ako Rothenberg alebo Doctor, ak mám menovať iba tie najlepšie z najlepších.

 

Ako špecialitu produkcie je možné uviesť archívnu sériu vín vyzrievaných vo fľaši aspoň 15 rokov. Všetky vína z tejto Vintage Collection sú pred opustením pivnice vybavené novými korkovými zátkami, aby mal zákazník 100%-nú istotu, že víno bude v najlepšom možnom stave a mohol si vychutnať originalitu starého rizlingu.

Galéria

Sledujte nás na Instagrame

Zaujímajú Vás aktuálne fotografie z projektu VyzreteMaso.sk? Tak nás nezabudnite sledovať na Instagrame!

I N S T A G R A M

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/4/3/43718b95-b7e6-4ba8-a81a-216d622bfd8a/vyzretemaso.sk/web/wp-content/themes/vyzretemaso.sk/footer.php on line 54

Kopanice.sk

Informačný a spravodajský portál kopaničiarskeho regiónu. Kompletný prehľad ubytovacích zariadení, gastronomických zariadení, aktivít, noviniek a podujatí na kopaniciach. Váš sprievodca kopaničiarskym regiónom.

K O P A N I C E . S K

Partneri

Spolupracujeme s...

  • SVAMAN spol. s r.o.
  • Rodinná reštaurácia Na nátoni
  • Klaret Myjava
  • Kopanice.sk
  • Moana Travel
  • Stingray Studio
  • #
  • #
  • #