Objednať steak
VyzreteMaso.sk Produkty Vína Objednať Galéria Recepty Články Kontakt

© 2023 Stingray Studio

Popis

Suché prosecco s minimálnym zostatkovým cukrom z lokality Santo Stefano.

 

Krajina: Taliansko

Oblasť: Prosecco

Odroda: Glera Typ: šumivé

Farba: biele

Zvyškový cukor: suché

Apelácia: DOCG

Objem: 0,75 l

Alkohol: 11,0 %

 

Celým menom Cantina Produttori di Valdobbiadene bola zložená v roku 1952 ako družstvo pestovateľov hrozna za účelom jeho spracovania na šumivé víno.

 

Dnes má toto zoskupenie 576 členov a obhospodaruje spolu vyše 700 hektárov viníc, z čoho je 90% Glera, odroda určená exkluzívne na výrobu Prosecca. Ročná produkcia tohoto výrobcu je úctyhodných 11 miliónov fliaš.

 

Veľkému objemu výroby je prispôsobená aj technológia, ktorá je na špičkovej úrovni a zároveň poskytuje dostatočné spracovateľské kapacity. Pretože zber úrody robia všetci naraz, teda v krátkom období asi iba dvoch týždňov, nápor na spracovateľské kapacity je mimoriadny a jediný možný spôsob, ako sa tým vyrovnať, je špičkové vybavenie a organizácia práce. Hrozno sa najprv analyzuje a po vyložení sa ihneď spracúva na tiché víno, ktoré sa skladuje v nádobách o objeme až 30 tisíc litrov. Druhotná fermentácia sa prevádz postupne v priebehu celého roka, aby sa do fliaš dostalo vždy čerstvé Prosecco v súlade s filozofiou, ktorú presadzujú miestni – Prosecco sa má piť mladé, aby vynikla jeho sviežosť.

 

Cantina Produttori di Valdobbiadene vyrába celé spektrum Prosecca v fľašiach rôzneho formátu, ponúka vynikajúcu kvalitu za prijateľnú cenu.

 

 

Galéria

Sledujte nás na Instagrame

Zaujímajú Vás aktuálne fotografie z projektu VyzreteMaso.sk? Tak nás nezabudnite sledovať na Instagrame!

I N S T A G R A M

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/4/3/43718b95-b7e6-4ba8-a81a-216d622bfd8a/vyzretemaso.sk/web/wp-content/themes/vyzretemaso.sk/footer.php on line 54

Kopanice.sk

Informačný a spravodajský portál kopaničiarskeho regiónu. Kompletný prehľad ubytovacích zariadení, gastronomických zariadení, aktivít, noviniek a podujatí na kopaniciach. Váš sprievodca kopaničiarskym regiónom.

K O P A N I C E . S K

Partneri

Spolupracujeme s...

  • SVAMAN spol. s r.o.
  • Rodinná reštaurácia Na nátoni
  • Klaret Myjava
  • Kopanice.sk
  • Moana Travel
  • Stingray Studio
  • #
  • #
  • #