Objednať steak
VyzreteMaso.sk Produkty Vína Objednať Galéria Recepty Články Kontakt

© 2023 Stingray Studio

Popis

Šampanské bez expedičného likéru, suchšie ako bežné brut verzie, komplexné a elegantné. Blanc de Noire.

 

Krajina: Francúzsko

Oblasť: Champagne

Odroda: Pinot noir

Typ: šumivé

Farba: biele

Zvyškový cukor: suché

Apelácia: AOC

Objem: 0,75 l

Alkohol: 12,0 %

 

Počiatky firmy siahajú do začiatkov 19. storočia. Firma má síce pivnice aj v Remeši, ale vinohrady sa rozprestierajú v okolí dediny Urville v šampanskej podoblasti Aube.

 

Rodinný podnik stále používa pivnice v Urville, ktoré v 12. storočí vybudovali Cisterciánski mnísi, známi to kultivovatelia vínnej révy v celej Európe s koreňmi vo Francúzsku. Napriek tomu, že sa firma Drappier nesnaží o certifikáciu, robí kompletne organickú produkciu, vína navyše ani nefiltrujú. Firma je jediný výrobca, ktorý ponúka šampanské vo fľašiach všetkých veľkostí, to znamená, že aj v najväčšej – Melchizedech (30 litrov).

 

V produkcii firmy Drappier sa vyskytuje kompletný rozsah šampanských. Odborníci si na nich cenia konzistentnosť, hroznovú chuť a komplexnosť. Pravidelne ich vína hodnotia v popredných svetových vinárskych médiách a sú na zoznamoch dôležitých výrobcov u každého seriózneho vínneho kritika. Charakteristikou vín z Aube je ich vysoký obsah odrody pinot noir a mnohé vína Drappier sú teda v kategórii Blanc de Noir. V posledných rokoch sa výrobca snaží prezentovať vínami bez expedičného likéru (Brut Nature) a minimalizáciou síry použitej na stabilizáciu. Obzvlášť príjemné víno je šampanské Rosé Brut, ktoré perfektne vyjadruje regionálnu dominanciu odrody pinot noir.

 

Firma má slušný zoznam VIP zákazníkov, medzi ktorých patril prezident Charles de Gaulle, ktorý na dôchodku firmu pravidelne navštevoval.

 

Ročná produkcia je asi milión fliaš, avšak stále sa jedná o rodinnú firmu, čo znamená viac vína a menej marketingu. Firma je na zozname dodávateľov šampanského do Elizejské paláca a francúzski prezidenti tak pokračujú v tradícii založenej Charlesom de Gaulleom.

Galéria

Sledujte nás na Instagrame

Zaujímajú Vás aktuálne fotografie z projektu VyzreteMaso.sk? Tak nás nezabudnite sledovať na Instagrame!

I N S T A G R A M

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/4/3/43718b95-b7e6-4ba8-a81a-216d622bfd8a/vyzretemaso.sk/web/wp-content/themes/vyzretemaso.sk/footer.php on line 54

Kopanice.sk

Informačný a spravodajský portál kopaničiarskeho regiónu. Kompletný prehľad ubytovacích zariadení, gastronomických zariadení, aktivít, noviniek a podujatí na kopaniciach. Váš sprievodca kopaničiarskym regiónom.

K O P A N I C E . S K

Partneri

Spolupracujeme s...

  • SVAMAN spol. s r.o.
  • Rodinná reštaurácia Na nátoni
  • Klaret Myjava
  • Kopanice.sk
  • Moana Travel
  • Stingray Studio
  • #
  • #
  • #